Krew, która leczy stawy!

Terapia Irap

Osteochondritis dissecans (OCD)
Osteochondroza
(martwica chrzęstno-kostna)
Dysplazja biodrowa
Istota dysplazji oraz leczenie
Wywóz zwierząt za granicę
Zasady przemieszczania zwierząt po terytorium UE
Arrow
Arrow
Slider

Występuje powszechnie na całym świecie.

Chorują psowate (pies, lis, kojot, szakal), łasicowate (fretka, łasica, norka, borsuk ,gronostaj, kuna, wydra), szopowate (szop, ostronos, czerwona panda) oraz duże kotowate (gepard, tygrys, lew), ponadto foki, delfiny.

Psy są wrażliwe w każdym wieku. Najbardziej podatne na zakażenie są szczenięta powyżej 6 tygodnia życia. Wirus od chorego osobnika wydalany jest ze wszystkimi wydzielinami i wydalinami. Siewstwo występuje do 7 dni po zakażeniu. Niektóre osobniki mogą być nosicielami przez bardzo długi okres życia, zdarza się to wyjątkowo rzadko.

Czytaj więcej: Nosówka

Zakaźne zapalenie tchawicy i oskrzeli - Kaszel kenelowy

Jest bardzo zaraźliwą chorobą powodującą ostre lub podostre zapalenie dróg oddechowych wywołane przez mieszane infekcje wirusowo - bakteryjne. Choroba występuję na całym świecie i jest jedna z najczęstszych chorób dróg oddechowych psów w każdym wieku.

Czytaj więcej: Kaszel kenelowy

Zakaźna i zaraźliwa choroba psowatych: pies, lis , wilk, kojot, skunks, szop.

Większość zakażeń jest bez objawowa lub występują: nieżyt spojówek i błony śluzowej jamy nosowej. Objawy kliniczne występują głównie u psów do 1. roku. Najbardziej zagrożone są zwierzęta 9 - 12 tygodni, występuje wówczas duża śmiertelność (30-40%).

Czytaj więcej: Zakaźne zapalenie wątroby psów

Jest to bardzo zaraźliwa, ale najczęściej łagodnie przebiegająca choroba, objawiająca się zapaleniem żołądka i jelit a tym samym wymiotami i biegunką. Wirus rozpowszechniony jest na całym świecie, powszechnie występuje także w Polsce.

Wirus bardzo podobny jest do koronowirusów świń (TGE), kotów (FIP) i człowieka. Możliwe są wzajemne zakażenia między gatunkami świnia – pies – kot. Wrażliwe są psy wszystkich ras i w każdym wieku (najczęściej 6 – 12 tygodni), a także inne psowate.

Czytaj więcej: Koronowiroza