Krew, która leczy stawy!

Terapia Irap

Osteochondritis dissecans (OCD)
Osteochondroza
(martwica chrzęstno-kostna)
Dysplazja biodrowa
Istota dysplazji oraz leczenie
Wywóz zwierząt za granicę
Zasady przemieszczania zwierząt po terytorium UE
Arrow
Arrow
Slider

Dysplazja biodrowa ( z angielskiego Hip Dysplasia, w skrócie HD) jest to wrodzone schorzenie stawów biodrowych, częściowo dziedziczne, występujące u wszystkich ssaków. W hodowli psów choroba ta stanowi istotny problem zdrowotny u ras średnich i dużych. Istotą dysplazji biodrowej jest zbyt luźna torebka stawowa i więzadła, co powoduje niestabilność stawu, nadwichnięcia do zwichnięcia głowy kości udowej a w konsekwencji powstania zmian zwyrodnieniowych.

Szczególnie narażonymi na dysplazję są rasy: owczarek niemiecki, rottweiler, bokser, dog, owczarek kaukaski, sznaucer olbrzymi, labrador retriever. Międzynarodowa Federacja Kynologiczna zaleca badanie w kierunku dysplazji 25 ras psów. W przypadku niehodowlanych dużych psów rasowych badanie w kierunku dysplazji wykonuje się ze wskazań lekarskich.

Czytaj więcej: Dysplazja biodrowa

Rehabilitacja

 

Rehabilitacja to proces mający na celu przystosowanie do normalnego życia zwierząt, które doznały przemijającej lub trwałej utraty zdrowia.

Objęcie zwierząt rehabilitacją ma na celu wspomaganie i uzupełnianie leczenia.

Czytaj więcej: Rehabilitacja

Terapia Irap - Orthokine®

 

irap orthogen

Choroby stawów są znanym ograniczeniem dla zwierząt i ich właścicieli. Zwłaszcza często diagnozowane jest zapalenie i zwyrodnienie stawów, które wiąże się ze znacznymi kosztami leczenia i koniecznością stosowania leków doustnych.

Zarówno w przypadkach chorób stawów przewlekłych jak i ostrych, leczeniem z wyboru jest stosowanie niesterydowych leków przeciwzapalnych i kortykosteroidów. Te terapie są skuteczne, ale ich efekt nie jest długotrwały. Stosowanie długoterminowe tego typu leczenia może powodować poważne miejscowe i ogólne efekty uboczne. Jeśli zawodzi leczenie farmakologiczne, lub jego efekty są niesatysfakcjonujące, rozważane jest leczenie najbardziej inwazyjne - chirurgiczne.

Czytaj więcej: Irap - Krew, która leczy stawy!

Osteochondroza

(martwica chrzęstno-kostna)

 

OCD

Jest to poważna choroba, w której dochodzi do oddzielenia fragmentu chrząstki stawowej (złuszczenia płata chrząstki powierzchni stawowej). Choroba jest zaburzeniem kostnienia śródchrzęstnego prowadzącego do niszczenia chrząstki. Wolny fragment oddzielonej chrząstki pozostaje w stawie i tworzy tzw. mysz stawową. Choroba dotyczy głównie zwierząt młodych.

Czytaj więcej: Osteochondritis dissecans (OCD)