MedicoVet

O nas...

 

Onas1

Centrum Zdrowia Małych Zwierząt „MedicoVet” powstało w 2010 roku jako Przychodnia Weterynaryjna. Placówka została następnie wyposażona w profesjonalny, nowy sprzęt weterynaryjny przeznaczony do diagnostyki stanu zdrowia podopiecznych, oraz ratowania ich życia.

Wprowadzono i rozpropagowano w szerokim stopniu diagnostykę weterynaryjną, laboratoryjną – od rutynowych badań morfologicznych i biochemicznych do zaawansowanych badań genetycznych i molekularnych, obrazową (RTG, USG) wraz z radiologią kontrastową.

Przez nawiązanie współpracy powstała możliwość wykonania tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego. Szeroka skala diagnostyki pozwoliła zaproponować Opiekunom zwierząt nowoczesne i skuteczne metody lecznicze, także bardzo zaawansowane chirurgiczne metody leczenia.

Szczególne sukcesy dotyczą następujących dziedzin:

 • Ortopedii - gdzie na koncie zespołu pojawiły się zakończone powodzeniem i odzyskaniem zdrowia zabiegi leczenia złamań kończyn, miednicy, oraz kręgosłupa, wymagające zastosowania wielu implantów ortopedycznych w celu zespolenia złamań i zwichnięć.
 • Chirurgii miękkiej - zabiegi chirurgiczne związane z usunięciem guzów nowotworowych ważnych narządów, min. wątroby, śledziony i nerek – usuwając z powodzeniem same zmiany, lub całe narządy, oraz ich fragmenty, tym samym przedłużając naszym pacjentom życie.
 • Autologicznej medycyny regeneracyjnej.

 

Onas3

 

W 2013 roku Lecznica Weterynaryjna Centrum Zdrowia Małych Zwierząt „MedicoVet” s.c. wystąpiła o prawo do prowadzenia Terapii Irap Orthokine.

Po przeprowadzonej kontroli tutejszego Zakładu Lecznictwa Zwierząt Grupa Orthogen z siedzibą w Düsseldorfie wyraziła chęć współpracy. Personel przebył szkolenia praktyczne i teoretyczne, ukończone wykonaniem procedury i podaniem ACS u zakwalifikowanego pacjenta pod okiem specjalistów z Grupy Orthogen, uzyskując bardzo zadowalający efekt terpeutyczny. W styczniu 2014 roku, Lecznica Weterynaryjna „MedicoVet” otrzymała certyfikat uprawniający do stosowania Terapii Irap Ortokine.

Terapia Irap Orthokine, jest nowoczesną, autologiczną metodą leczenie zwyrodnień stawów, zwyrodnień kręgosłupa, oraz uszkodzeń mięśni i ścięgien. W licznych badaniach ukazano wyższość Terapii Irap Orthokine w odniesieniu do standardowych procedur leczenia tego typu schorzeń.

W 2013 roku dokonaliśmy inwestycji, wynikiem której jest otwarcie drugiego skrzydła zakładu, zawierającego dodatkowy gabinet przyjęć, gabinet diagnostyczny, oraz szpital z osobnym wejściem/wyjściem.

Wprowadziliśmy jako standard, możliwość leczenia szpitalnego dla pacjentów wymagających intensywnego leczenia.

Obecnie Lecznica ma powierzchnie bliską 200m2 . Dodatkową inwestycją był zakup sprzętu medycznego min. w pełni zautomatyzowane pompy infuzyjne typu perystaltycznego, kardiomonitor, EKG.

Poczynania te zaowocowały, przekształceniem Zakładu Lecznictwa Zwierząt z Przychodni Weterynaryjnej na rangę wyżej tj. Lecznicy Weterynaryjnej.

Onas5

Teren na którym znajduje się Lecznica Weterynaryjna wyposażony jest w dogodny parking, oraz przestrzeń przeznaczoną do wyprowadzania zwierząt.

Poziom wszystkich pomieszczeń Zakładu znajduje się na poziomie gruntu, jest wyposażony w podjazdy co pozwala na swobodne poruszanie się ludzi starszych, oraz niepełnosprawnych. Jest to także znaczne ułatwienie dla naszych podopiecznych, zwierzęta z ograniczoną możliwością ruchów mogą przemieszczać się swobodnie.

Pomieszczenia lecznicy wraz z poczekalnią są klimatyzowane by poprawić komfort podopiecznych, oraz ich Właścicieli.

Obecnie dysponujemy:

 • dużą poczekalnią z recepcją,
 • dwoma niezależnymi gabinetami internistycznymi,
 • ambulatorium,
 • pracownią diagnostyki obrazowej (RTG),
 • pracownią ultrasonografii (USG),
 • laboratorium,
 • salą operacyjną z nowoczesną  aparaturą do wziewnej narkozy, narkozy metodą TIVA, sprzętem monitorującym funkcje życiowe pacjenta oraz podgrzewanym stołem operacyjnym,
 • szpitalem dla zwierząt wyposażonym w klatkę tlenową

Onas7

Personel Lecznicy w sposób ciągły podnosi swoje kwalifikacje, biorąc udział w licznych kongresach i szkoleniach, poszukując i wdrażając do lecznictwa nowoczesne metody diagnostyczne i lecznicze z dziedziny medycyny weterynaryjnej małych zwierząt, by trafnie rozpoznawać jednostki chorobowe i co najważniejsze - skutecznie je leczyć.

Lecznica współpracuje z wiodącymi w Polsce i na świecie firmami i ośrodkami z zakresu medycyny ludzkiej oraz medycyny weterynaryjnej: GEULINCX, Bayer, Pfizer, IDEXX Laboratories, Spectrum GrupLaboratorium Zakładu Toksykologii Katedry Biochemii, Farmakologii i Toksykologii, Polfa, Merial, PolfraVet oraz wiele innych.

Ponadto wspieramy studentów i absolwentów wyższych uczelni weterynaryjnych organizując praktyki, szkolenia i staże podyplomowe.

Od 2014 roku pod naszą opieką lekarską znajdują się psy ratownicze należące do Grupy Poszukiwawczo Ratowniczej Ochotniczej Straży Pożarnej w Kętach.

Myślą przewodnią założycieli Centrum Zdrowia Małych Zwierząt „MedicoVet” jest hasło: 

 

„po ludzku.. do zwierząt..” 

 

w imię którego, pragniemy zapewnić opiekę weterynaryjną naszym podopiecznym na poziomie, którego nie powstydziłby się człowiek!