wtorek, 2 maja 2017

Szczepienie szczeniąt

"Szczepienie należy postrzegać jako procedurę medyczną, dostosowaną do indywidualnych potrzeb danego zwierzęcia". (Day MJ)

 


Szczepienia mają na celu czynne  uodpornianie psów celem zmniejszenia objawów klinicznych, zapobiegania śmiertelności i występowania objawów klinicznych wywołanych przez zjadliwe patogeny.

                                                                                                                                                                                               

Szczepienie I:

6-7 tydzień: nosówkaparwowirozakaszel kenelowy,  

Szczepienie II:

10-12 tydzień: nosówka, parwowiroza, leptospirozawirusowe zapalenie wątrobykaszel kenelowy   

Szczepienie III:

16 tydzień: nosówka, parwowiroza, leptospiroza, wirusowe zapalenie wątroby, kaszel kenelowy, wścieklizna

 

Co 12 miesięcy:

szczepienie przypominające

Stawiamy na jakość!

Używane przez nas szczepionki pochodzą od sprawdzonych, światowych liderów farmaceutycznych. Dostarczane są do lecznicy przez wyspecjalizowane środki transportu z tzw. "zimnym łańcuchem" zapewniającym odpowiednie warunki. Takie rozwiązanie gwarantuje najwyższą jakość użytych szczepionek.


Szanowni Państwo, należy pamiętać, że coroczne szczepienie psa w kierunku wścieklizny jest w Polsce obowiązkowe w myśl rozporządzenia:

"1. Ochronne szczepienie psów przeciwko wściekliźnie jest obowiązkowe. Obowiązek ten nakłada na posiadaczy psów art.8 ustawy z dnia 24 kwietnia 1997r. o zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt, badaniu zwierząt rzeźnych i mięsa oraz o Inspekcji Weterynaryjnej (Dz. U. z 1999r. Nr 66, poz.752).

2. Psy poddane szczepieniu podlegają wpisowi do rejestru. Zasady rejestracji określa rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej z dnia 24 grudnia 1999r. w sprawie szczegółowych zasad prowadzenia rejestru psów zaszczepionych przeciwko wściekliźnie oraz wzoru zaświadczenia o przeprowadzeniu szczepienia (Dz. U. z 1999r. Nr 3, poz. 25)."

 

* Powyższy cykl szczepień jest propozycją tutejszego ZLZ i może podlegać modyfikacji w zależności od stanu zdrowia zwierzęcia i towarzyszących temu okoliczności.