O nas

MedicoVet

Centrum Zdrowia Małych Zwierząt „MedicoVet” powstało w 2010 roku jako Przychodnia Weterynaryjna. Placówka została następnie wyposażona w profesjonalny sprzęt weterynaryjny przeznaczony do diagnostyki stanu zdrowia podopiecznych oraz ratowania ich życia.

W celu wyznaczenia nowych standardów wprowadzono do codziennej praktyki nowoczesną diagnostykę weterynaryjną m.in. laboratoryjną, obrazową wraz z radiologią kontrastową. Od początku działalności do dnia dzisiejszego nasza lecznica na bieżąco wyposażana jest w nowy sprzęt umożliwiający nam świadczenie usług na wysokim, światowym poziomie.

Szeroka skala diagnostyki, nowoczesny sprzęt oraz ciągłe poszerzanie naszej wiedzy pozwoliły nam zaproponować Opiekunom zwierząt innowacyjne i skuteczne metody lecznicze, także bardzo zaawansowane.

 

 

Szczególne sukcesy dotyczą następujących dziedzin:

 • Ortopedii - wykonujemy zakończone powodzeniem i odzyskaniem zdrowia zabiegi leczenia złamań kończyn, miednicy oraz kręgosłupa, wymagające zastosowania wielu implantów ortopedycznych w celu zespolenia złamań i zwichnięć.
 • Chirurgii miękkiej - zabiegi chirurgiczne związane z usunięciem guzów nowotworowych ważnych narządów, m.in. wątroby, śledziony i nerek – usuwając z powodzeniem same zmiany lub całe narządy oraz ich fragmenty, tym samym przedłużając naszym pacjentom życie.
 • Kardiochirurgii - zabiegi chirurgiczne polegające na usunięciu osierdzia, guzów nowotworowych zlokalizowanych na ścianie serca oraz zamknięcia przetrwałego przewodu tętniczego Botalla
 • Autologicznej medycyny regeneracyjnej - nieoperacyjne metody leczenia chorób kręgosłupa, stawów, ścięgien i więzadeł o właściwościach przeciwbólowych, przeciwzapalnych i regeneracyjnych, wszędzie tam, gdzie leczenie chirurgiczne jest niemożliwe lub nie daje spodziewanych efektów.

 
W 2013 roku Lecznica Weterynaryjna Centrum Zdrowia Małych Zwierząt „MedicoVet” s.c. wystąpiła o możliwość prowadzenia Terapii Irap Orthokine.

Po przeprowadzonej kontroli naszej placówki Grupa Orthogen z siedzibą w Düsseldorfie wyraziła chęć współpracy. Personel przebył szkoleni  teoretyczne i praktyczne, ukończone wykonaniem procedury i podaniem ACS u zakwalifikowanego pacjenta pod okiem specjalistów z Grupy Orthogen, uzyskując bardzo zadowalający efekt terpeutyczny. W styczniu 2014 roku, Lecznica Weterynaryjna „MedicoVet” otrzymała certyfikat uprawniający do stosowania Terapii Irap Ortokine.

Terapia Irap Orthokine jest nowoczesną, autologiczną metodą leczenie zwyrodnień stawów, zwyrodnień kręgosłupa oraz uszkodzeń mięśni i ścięgien. W licznych badaniach ukazano wyższość Terapii Irap Orthokine w odniesieniu do standardowych procedur leczenia tego typu schorzeń.

 


W 2013 roku dokonaliśmy inwestycji, wynikiem której jest otwarcie drugiego skrzydła zakładu, zawierającego dodatkowy gabinet przyjęćgabinet diagnostyczny, oraz szpital z osobnym wejściem/wyjściem.

 

Obecnie Lecznica ma powierzchnie bliską 200m2 . 

 

Poczynania te zaowocowały, przekształceniem Zakładu Lecznictwa Zwierząt z Przychodni Weterynaryjnej na rangę wyżej tj. Lecznicy Weterynaryjnej.Nasza placówka wyposażona jest m.in. w:

 • aparat USG
 • system Bezpośredniej Radiografii Cyfrowej z certyfikowaną pracownią RTG
 • w pełni zautomatyzowane pompy infuzyjne typu perystaltycznego i strzykawkowego
 • aparat do anestezji wziewnej, która sanowi standard znieczuleń ogólnych naszych pacjentów zarówno do zabiegów rutynowych np. kastracja, sanacja jamy ustnej po skomplikowane zabiegi ortopedyczne
 • nowoczesny aparat do elektrochirurgii
 • zaawansowany monitor pacjenta z ciągłym, zaawansowanym technologicznie monitorowaniem wielu funkcji życiowych pacjentów podczas zabiegów chirurgicznych, dla jeszcze większego bezpieczeństwa

 


Teren na którym znajduje się Lecznica Weterynaryjna wyposażony jest w dogodny parking oraz przestrzeń przeznaczoną do wyprowadzania zwierząt.

Poziom wszystkich pomieszczeń Zakładu znajduje się na poziomie gruntu, jest wyposażony w podjazdy co pozwala na swobodne poruszanie się ludzi starszych oraz niepełnosprawnych. Jest to także znaczne ułatwienie dla naszych podopiecznych, zwierzęta z ograniczoną możliwością ruchów mogą przemieszczać się swobodnie.

Pomieszczenia lecznicy wraz z poczekalnią są klimatyzowane, by poprawić komfort podopiecznych oraz ich Właścicieli. Dla dodatkowego bezpieczeństwa nasza lecznica wyposażona jest w system przepływowych lamp dezynfekcyjnych o działaniu przeciwbakteryjnym, przeciwwirusowym, przzeciwgrzybiczym. Urządzenia te sterylizują powietrze nawet w trakcie pobytu ludzi i zwierząt bez wpływu na ich zdrowie.

 

Obecnie dysponujemy:

 • dużą poczekalnią z recepcją
 • dwoma niezależnymi gabinetami przyjęć
 • ambulatorium
 • cetyfikowaną przez Państwową Agencję Atomistyki oraz Instytut Fizyki Jądrowej Polskiej Akademii Nauk pracownią diagnostyki obrazowej (RTG)
 • pracownią ultrasonografii (USG)
 • laboratorium gdzie wykonywane są badania "na miejscu"
 • salą operacyjną z nowoczesną  aparaturą do wziewnej narkozy, narkozy metodą TIVA, sprzętem monitorującym funkcje życiowe pacjenta oraz podgrzewanym stołem operacyjnym
 • szpitalem dla zwierząt wyposażonym w klatkę tlenową

 

 

Personel Lecznicy w sposób ciągły podnosi swoje kwalifikacje, biorąc udział w kongresach i szkoleniach, poszukując i wdrażając do lecznictwa nowoczesne metody diagnostyczne i lecznicze z dziedziny medycyny weterynaryjnej małych zwierząt, by trafnie rozpoznawać jednostki chorobowe i co najważniejsze - skutecznie je leczyć.

Lecznica współpracuje z wiodącymi w Polsce i na świecie firmami i ośrodkami z zakresu medycyny ludzkiej oraz medycyny weterynaryjnej. Ponadto wspieramy studentów i absolwentów wyższych uczelni weterynaryjnych organizując praktykiszkolenia i staże podyplomowe.

Myślą przewodnią założycieli lecznicy MedicoVet jest hasło - po ludzku do... Zwierząt!